Okulistyka

dr hab. n. med. Adrian Smędowski, Profesor SUM
specjalista okulistyki

Ukończył z wyróżnieniem studia medyczne w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalista okulistyki certyfikowany przez Europejskie Towarzystwo Okulistyczne – uzyskał tytuł Fellow of European Board of Ophthalmology zdając Europejski Egzamin Specjalizacyjny w Paryżu. W 2014 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą nowatorskich terapii w jaskrze. Nauczyciel akademicki, prowadzi liczne kursy szkoleniowe dla lekarzy okulistów dotyczące jaskry i chorób rogówki. Członek wielu okulistycznych towarzystw naukowych, m.in. prestiżowej Amerykańskiej Akademii Okulistyki, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz towarzystw związanych z eksperymentalną okulistyką i farmakologią okulistyczną. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, szczególnie jaskry i chorób rogówki. Autor wielu prac naukowych zarówno klinicznych jak i doświadczalnych publikowanych w renomowanych czasopismach oraz prezentowanych podczas krajowych i międzynarodowych kongresów okulistycznych. Prowadzi kwalifikacje pacjentów do zabiegów w obrębie przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, w tym kwalifikacje do zabiegów chirurgii refrakcyjnej, zabiegowego leczenia jaskry, zaćmy, rogówki oraz operacji plastycznych powiek. Uczestniczy w licznych akcjach promocyjnych dotyczących ochrony zdrowia i popularyzacji świadomości o chorobach oczu, szczególnie o jaskrze. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i kongresach naukowych, poznając aktualne nowości i rekomendacje w leczeniu chorób oczu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu ośrodkach w kraju i za granicą, m.in. Klinice Okulistyki Uniwersytetu w Genui we Włoszech oraz w Poliklinice Okulistyki Uniwersytetu Wschodniej Finlandii w Kuopio. Starszy asystent w Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Adiunkt Katedry Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2017 r. pracuje w przychodni Medicor sp. z o.o. w Gorlicach.

dr n. med. Piotr Gościniewicz
specjalista okulistyki

Ukończył studia (kierunek lekarski) na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwent Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach. Członek Zarządu Sekcji Młodego Okulisty Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji oraz doniesień naukowych prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Współautor czterech publikacji książkowych. Laureat nagrody Innovator - dla młodych okulistów (2012 r.), stypendysta staży w ośrodkach zagranicznych oraz laureat Nagrody dla Młodego Naukowca przyznanej w 2012 roku. Do zainteresowań naukowych zalicza problemy związane z leczeniem zachowawczym i chirurgicznym schorzeń przedniego odcinka gałki ocznej (w szczególności rogówki i soczewki), laserowej korekcji wad wzroku oraz wykorzystania diagnostyki mikroperymetrycznej w okulistyce. Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Asystenta Oddziału Okulistyki Dorosłych oraz Koordynatora Izby Przyjęć w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przy ulicy Ceglanej 35. Od 2015 r. pracuje w przychodni Medicor sp. z o.o. w Gorlicach.

lek. Anna Broda
okulista

Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację z ginekologii i położnictwa uzyskała w 1983 r. Doświadczenie zawodowe w tym zakresie zdobywała na Oddziale Ginekologii i Położnictwa (1980-1989) Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Natomiast specjalizację z okulistyki uzyskała w 1991 r. Doświadczenie zawodowe jako lekarz okulista zdobywała na Oddziale Okulistyki (1988-1999) Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Od 2017 r. pracuje w przychodni Medicor sp. z.o.o. w Gorlicach.

lek. Barbara Bielak
specjalista okulistyki

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2017 r. rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Okulistyki w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, przy ul. Mikołaja Kopernika 38, gdzie zdobywa doświadczenie w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej. Od 2022 r. pracuje w przychodni Medicor sp. z o.o. w Gorlicach.

Cennik usług

Konsultacja okulistyczna (ocena refrakcji, ostrości wzroku, dobór korekcji, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie przedniego odcinka gałki ocznej, badanie dna oka)

250 zł

Konsultacja okulistyczna profesorska

300 zł

Usunięcie ciała obcego z oka

100 zł +konsultacja

Badanie pola widzenia statyczne bez opisu

100 zł

Badanie pola widzenia statyczne z opisem

150 zł

Badanie pola widzenia statyczne z opisem i konsultacją

150 zł +konsultacja

OCT (plamek, tarcz nerwu wzrokowego, przedniego odcinka oka) z opisem

250 zł

OCT (plamek, tarcz nerwu wzrokowego, przedniego odcinka oka) z opisem i konsultacją

250 zł +konsultacja

Panel badań jaskrowych (perymetria – pole widzenia, OCT- grubość rogówki, OCT- pomiar kątów przesączenia, OCT tarczy nerwu wzrokowego, ocena grubości warstw siatkówki)

350 zł +konsultacja

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria) bez wizyty

80 zł

Zabieg laserowy YAG-kapsulotomia lub YAG-irydotomia (IRT) (jedno oko)

600 zł

Usunięcie jednej zmiany powieki (gradówka, znamiona, brodawki)

800 zł

Usunięcie kępek żółtych(jedna powieka)

1000 zł

Usunięcie kępek żółtych(dwie powieki)

1500 zł

Korekcja odwinięcia powieki (jedna powieka)

1200 zł

Korekcja odwinięcia powieki (dwie powieki)

2000 zł

Korekcja podwinięcia powieki (jedna powieka)

1200 zł

Korekcja podwinięcia powieki (dwie powieki)

2000 zł

Plastyka powiek górnych (blefaroplastyka)

4000 zł

Teleporada

150 zł