Aktualności

Szkolimy młodych lekarzy w ramach specjalizacji z Medycyny Rodzinnej

Szanowni Państwo!

z dumą informujemy, że nasza przychodnia Medicor sp. z o.o. uzyskała akredytację w zakresie prowadzenia specjalizacji w dziedzinie Medycyny Rodzinnej. Akredytację przyznaje Zespół Ekspertów ds. Akredytacji Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Naszej placówce medycznej przyznano aż 3 miejsca szkoleniowe dla młodych lekarzy. Lista jednostek akredytowanych do prowadzenia specjalizacji w zakresie Medycyny Rodzinnej w województwie małopolskim: Kliknij tutaj.

Wsparcie grantowe placówek POZ

MEDICOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 3. Wsparcie grantowe placówek POZ” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Celem projektu jest zapobieganie negatywnym skutkom pandemii COVID-19 na terenie województwa małopolskiego poprzez poprawę bezpieczeństwa, ochronę zdrowia i zachowanie życia pracowników placówki POZ – w szczególności personelu medycznego oraz ich pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w czasie pandemii COVID-19.

Zakupiony sprzęt medyczny niezbędny do realizacji świadczeń zdrowotnych w trakcie pandemii, znacząco przyczynia się do zapobiegania i przeciwdziałania jej skutkom. Pozwala on personelowi medycznemu wykonywać badania lub zabiegi, dzięki czemu uzyskują oni pełną informację na temat stanu zdrowia pacjenta.

Całkowita wartość projektu: 13 952,94 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 11 860,00 zł

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Okulistyka - zabiegi laserowe irydotomia i kapsulotomia

Szanowni Państwo!

Informujemy, że już od dziś, w ramach naszej poradni okulistycznej wykonujemy zabiegi laserowe takie jak irydotomia (jaskra) oraz kapsulotomia (zaćma wtórna). Zabiegi wykonywane są w ambulatoryjnych warunkach przez naszych specjalistów z zaprzyjaźnionych klinik okulistycznych.

Operacja stulejki

Szanowni Panowie!

Informujemy, że w naszej placówce medycznej, w ramach poradni urologicznej, wykonujemy operacje stulejki. Zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach na naszym bloku operacyjnym. Gwarantujemy pełną dyskrecję i rzetelną diagnostykę.

Badania genetyczne

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w naszej placówce medycznej istnieje możliwość diagnostyki chorób genetycznych dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Badania wykonywane są w Centrum Medycznym Medgen w Warszawie.

Nowi okuliści w naszej przychodni

Miło nam Państwa poinformować, że do naszego zespołu lekarzy okulistów dołączyli lek. Monika Żmigrodzka, lek. Barbara Bielak, lek. Katarzyna Michalak, lek. Maria Zając.

Bezpłatna profilaktyka stomatologiczna dla dzieci

Informujemy, iż przychodnia Medicor sp. z o.o. jest organizatorem akcji bezpłatnego programu profilaktyki stomatologicznej dla dzieci w wieku 6, 9, 10 i 12 lat uczęszczających do szkół podstawowych na terenie miasta Gorlice.

Udział dzieci i młodzieży w powyższym programie jest bezpłatny.  Program jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach kontraktu z Medicor sp.z o.o.

Warunkiem udziału dziecka w programie profilaktyki stomatologicznej jest zapisanie go na wizytę. Rejestracji można dokonać telefonicznie: +48 183540810, +48 18 3537888 lub przez e-mail: rejestracja@medicor.info.pl.

Na wizytę do stomatologa dziecko musi zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów.

Serdecznie zapraszamy!

Chirurgia onkologiczna

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na przyjęcia komercyjne w nowo otwartej poradni chirurgii onkologicznej. Leczeniem pacjentów onkologicznych zajmują się specjaliści chirurgii onkologicznej lek. Waldemar Skubis oraz lek. Robert Gajewski.
Wszystkich pacjentów po leczeniu onkologicznym (różnych nowotworów złośliwych) zapraszamy na indywidualne odpłatne konsultacje do poradni leczenia obrzęku limfatycznego.

Więcej informacji na naszej stornie internetowej w zakładce chirurgia onkologiczna oraz leczenie obrzęku limfatycznego.

Urologia – zabiegi operacyjne i badania diagnostyczne

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na odpłatne zabiegi urologiczne (biopsja gruczołu krokowego, operacja stulejki i inne) oraz badania diagnostyczne (uroflowmetria, badanie urodynamiczne, cystoskopia). Zabiegi specjalistyczne wykonywane są przez naszych urologów lek. Piotra Cwenara oraz lek. Mateusza Zasadnego - w komfortowych warunkach gabinetu diagnostyczno-zabiegowego lub na sali operacyjnej. Gwarantujemy pełną dyskrecję i rzetelną diagnostykę.

Zapraszamy do współpracy lekarzy i pielęgniarki

lekarzy specjalistów:
• stomatologa
• neurologa
• laryngologa
• lekarza POZ

pielęgniarki:
• pielęgniarka POZ
• pielęgniarka AOS
• pielęgniarka medycyny szkolnej

Zapewniamy dostęp do profesjonalnego sprzętu medycznego, z różnych dziedzin medycyny. Bardzo dobre warunki lokalowe. Posiadamy duży parking dla personelu medycznego. Oferujemy zakwaterowanie. Profesjonalny i sympatyczny zespół zapewnia harmonijną i elastyczną współpracę.

Obowiązki Pacjenta

Szanowny Pacjencie!
Pamiętaj, że odwołanie wizyty jest Twoim obowiązkiem ustawowym zgodnie z przepisami NFZ: art. 20 ust. 9 „W przypadku, gdy świadczeniobiorca nie może stawić się u świadczeniodawcy w terminie określonym w trybie ust. 2, 7 lub 8 lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę.” Możesz poinformować nas o tym telefonicznie, lub osobiście, albo wysłać SMS lub email. Dzięki temu inni pacjenci będą mogli skorzystać ze świadczenia, co w efekcie skraca czas oczekiwania na wizyty lekarskie. Dziękujemy.

Leczenie obrzęku limfatycznego

Miło nam Państwa poinformować, że do naszego zespołu specjalistów dołączyła dr hab. Katarzyna Ochałek, certyfikowana terapeutka w dziedzinie limfologii (Complete Decongestive Therapy Training, the Földi College, Niemcy). Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie limfologii zdobyła na licznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą. Terapia przeciwobrzękowa stosowana jest między innymi w leczeniu obrzęków limfatycznych u kobiet ciężarnych, pacjentów onkologicznych oraz kobiet po mastektomii. W ramach terapii leczenia obrzęku limfatycznego wykonujemy: kompresjoterapię, przerywaną kompresję pneumatyczną, manualny drenaż limfatyczny przepony (techniki rozluźniające), ćwiczenia fizyczne i oddechowe w kompresji.

Zabiegi operacyjne w obrębie powiek

W naszej przychodni mają Państwo możliwość wykonania plastycznych i leczniczych zabiegów w obrębie powiek w komfortowych warunkach bloku operacyjnego przez dr hab. n. med. Adriana Smędowskiego. Do najczęściej wykonywanych zabiegów powiek należą: blepharoplastyka powiek górnych usunięcie gradówki usunięcie guzków powiek usunięcie kępek żółtych operacja odwinięcia powieki dolnej/wiotkości powieki dolnej operacja podwinięcia powieki dolnej/nieprawidłowego wzrostu rzęs

Nowy lekarz w naszej przychodni

Miło nam Państwa poinformować, że do naszego zespołu specjalistów dołączył lek. Grzegorz Lewiński specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. W swojej praktyce oprócz standardowych konsultacji z zakresu chirurgii naczyniowej stosuje nowoczesne, małoinwazyjne metody usuwania żylaków, takie jak skleroterapia oraz Flebogrif.

Nowi dentyści w naszej przychodni

Informujemy, że do naszego zespołu lekarzy dentystów dołączyli lek. Michał Lisik i lek. Małgorzata Turek. Zapraszamy na wizyty odpłatne oraz bezpłatne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Logopedia

Informujemy Państwa, że w naszej przychodni w Gorlicach można skorzystać z usług logopedów. Poradnia realizuje świadczenia odpłatne oraz bezpłatne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Logopedzi prowadzą terapię zarówno dzieci jak i dorosłych.

Rehabilitacja w przychodni oraz w domu pacjenta

Chcąc zapewnić Państwu kompleksową opiekę medyczną zapraszamy na zabiegi fizjoterapeutyczne, które są kontynuacją procesu leczenia schorzeń: neurochirurgicznych, neurologicznych, narządu ruchu i innych. Gwarantujemy profesjonalną pomoc oraz zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów pod opieką specjalistów z zakresu rehabilitacji medycznej, ortopedii, neurologii, chirurgii.

Diagnostyka chorób piersi

W ramach poradni chirurgicznej oferujemy pacjentkom możliwość diagnostyki chorób piersi. Badanie diagnostyczne wraz z biopsją przeprowadzają specjaliści chirurgii onkologicznej - lek. Robert Gajewski oraz lek. Waldemar Skubis - z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu.

USG stawów biodrowych u niemowląt

Informujemy, że w naszej przychodni mogą Państwo wykonać odpłatnie USG stawów biodrowych u niemowląt. Badanie wykonuje lek. Waldemar Skubis specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, we wtorki w godzinach popołudniowych.

Stomatologia – profesjonalnie i z uśmiechem

Do Państwa dyspozycji są dwa nowoczesne gabinety stomatologiczne oraz zespół pięciu lekarzy dentystów. Poradnia stomatologiczna zapewnia świadczenia odpłatne oraz bezpłatne świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W poradni przyjmujemy dzieci i dorosłych. Pracujemy codziennie, również w soboty. Serdecznie zapraszamy.

Blok operacyjny – wysoki poziom bezpieczeństwa, najwyższy standard i komfort zabiegów

Realizujemy szeroki profil zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych z zastosowaniem nowoczesnych i bezpiecznych technik operacyjnych pozwalających na krótki pobyt Pacjenta w placówce. Współpracujemy z zespołem lekarzy o najwyższych kompetencjach i z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Zespół chirurgów i operatorów wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, urologii.