Aktualności

Zapraszamy do współpracy lekarzy i pielęgniarki

lekarzy specjalistów:
• stomatologa
• neurologa
• laryngologa
• lekarza POZ

pielęgniarki:
• pielęgniarka POZ
• pielęgniarka AOS
• pielęgniarka medycyny szkolnej

Zapewniamy dostęp do profesjonalnego sprzętu medycznego, z różnych dziedzin medycyny. Bardzo dobre warunki lokalowe. Posiadamy duży parking dla personelu medycznego. Oferujemy zakwaterowanie. Profesjonalny i sympatyczny zespół zapewnia harmonijną i elastyczną współpracę.

Reżim sanitarny

Szanowni Państwo!
Informujemy, że nasze przychodnie w Gorlicach i Kobylance działają zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dlatego prosimy Państwa o zasłanie ust i nosa oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego obowiązującego w naszych placówkach.

#Szczepimy się

Uprzejmie informujemy, że personel pracujący w naszych przychodniach Medicor w Gorlicach i w Kobylance został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Koronawirus SARS-CoV-2 przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo

Szanowni Państwo!
Informujemy, że w naszych punktach pobrań w Gorlicach i Kobylance można wykonać testy ANTY SARS CoV-2-S, dzięki którym można monitorować odpowiedź immunologiczną organizmu na szczepienie przeciw COVID -19 oraz sprawdzić poziom przeciwciał po kontakcie z wirusem. Jest to test immunologiczny, do ilościowego oznaczania i wykrywania przeciwciał przeciwko białku S wirusa SARS-COV-2. Wykonując badanie po około 2-3 tygodniach po szczepieniu, możemy uzyskać informację o stopniu uzyskanej odporności na COVID-19.

Obowiązki Pacjenta

Szanowny Pacjencie!
Pamiętaj, że odwołanie wizyty jest Twoim obowiązkiem ustawowym zgodnie z przepisami NFZ: art. 20 ust. 9 „W przypadku, gdy świadczeniobiorca nie może stawić się u świadczeniodawcy w terminie określonym w trybie ust. 2, 7 lub 8 lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę.” Możesz poinformować nas o tym telefonicznie, lub osobiście, albo wysłać SMS lub email. Dzięki temu inni pacjenci będą mogli skorzystać ze świadczenia, co w efekcie skraca czas oczekiwania na wizyty lekarskie. Dziękujemy.

Leczenie obrzęku limfatycznego

Miło nam Państwa poinformować, że do naszego zespołu specjalistów dołączyła dr hab. Katarzyna Ochałek, certyfikowana terapeutka w dziedzinie limfologii (Complete Decongestive Therapy Training, the Földi College, Niemcy). Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie limfologii zdobyła na licznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą. Terapia przeciwobrzękowa stosowana jest między innymi w leczeniu obrzęków limfatycznych u kobiet ciężarnych, pacjentów onkologicznych oraz kobiet po mastektomii. W ramach terapii leczenia obrzęku limfatycznego wykonujemy: kompresjoterapię, przerywaną kompresję pneumatyczną, manualny drenaż limfatyczny przepony (techniki rozluźniające), ćwiczenia fizyczne i oddechowe w kompresji.

Zabiegi operacyjne w obrębie powiek

W naszej przychodni mają Państwo możliwość wykonania plastycznych i leczniczych zabiegów w obrębie powiek w komfortowych warunkach bloku operacyjnego przez dr hab. n. med. Adriana Smędowskiego. Do najczęściej wykonywanych zabiegów powiek należą:
  • blepharoplastyka powiek górnych
  • usunięcie gradówki
  • usunięcie guzków powiek
  • usunięcie kępek żółtych
  • operacja odwinięcia powieki dolnej/wiotkości powieki dolnej
  • operacja podwinięcia powieki dolnej/nieprawidłowego wzrostu rzęs

Nowy lekarz w naszej przychodni

Miło nam Państwa poinformować, że do naszego zespołu specjalistów dołączył lek. Grzegorz Lewiński specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. W swojej praktyce oprócz standardowych konsultacji z zakresu chirurgii naczyniowej stosuje nowoczesne, małoinwazyjne metody usuwania żylaków, takie jak skleroterapia oraz Flebogrif.

Nowi dentyści w naszej przychodni

Informujemy, że do naszego zespołu lekarzy dentystów dołączyli lek. Michał Lisik i lek. Małgorzata Turek. Zapraszamy na wizyty odpłatne oraz bezpłatne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Logopedia

Informujemy Państwa, że w naszej przychodni w Gorlicach można skorzystać z usług logopedów. Poradnia realizuje świadczenia odpłatne oraz bezpłatne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Logopedzi prowadzą terapię zarówno dzieci jak i dorosłych.

Rehabilitacja w przychodni oraz w domu pacjenta

Chcąc zapewnić Państwu kompleksową opiekę medyczną zapraszamy na zabiegi fizjoterapeutyczne, które są kontynuacją procesu leczenia schorzeń: neurochirurgicznych, neurologicznych, narządu ruchu i innych. Gwarantujemy profesjonalną pomoc oraz zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów pod opieką specjalistów z zakresu rehabilitacji medycznej, ortopedii, neurologii, chirurgii.

Diagnostyka chorób piersi

W ramach poradni chirurgicznej oferujemy pacjentkom możliwość diagnostyki chorób piersi. Badanie diagnostyczne wraz z biopsją przeprowadzają specjaliści chirurgii onkologicznej - lek. Robert Gajewski oraz lek. Waldemar Skubis - z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu.

USG stawów biodrowych u niemowląt

Informujemy, że w naszej przychodni mogą Państwo wykonać odpłatnie USG stawów biodrowych u niemowląt. Badanie wykonuje lek. Waldemar Skubis specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, we wtorki w godzinach popołudniowych.

Stomatologia – profesjonalnie i z uśmiechem

Do Państwa dyspozycji są dwa nowoczesne gabinety stomatologiczne oraz zespół pięciu lekarzy dentystów. Poradnia stomatologiczna zapewnia świadczenia odpłatne oraz bezpłatne świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W poradni przyjmujemy dzieci i dorosłych. Pracujemy codziennie, również w soboty. Serdecznie zapraszamy.

Blok operacyjny – wysoki poziom bezpieczeństwa, najwyższy standard i komfort zabiegów

Realizujemy szeroki profil zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych z zastosowaniem nowoczesnych i bezpiecznych technik operacyjnych pozwalających na krótki pobyt Pacjenta w placówce. Współpracujemy z zespołem lekarzy o najwyższych kompetencjach i z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Zespół chirurgów i operatorów wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, urologii.