ZOZ MEDICOR GORLICE - Historia 

Historia

Podmiot leczniczy MEDICOR s.c. działa w sektorze usług medycznych. Jako zespół poradni specjalistycznych przychodnia posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie. Jest drugą największą placówką świadczącą usługi medyczne na rynku powiatu gorlickiego.

Początkowo, od lipca 1992 roku, przychodnia mieściła się w wynajmowanych pomieszczeniach Spółdzielni Rzemieślniczej w Gorlicach. W miarę pozyskiwania sąsiadujących lokali poszerzał się zakres działalności przychodni o nowe poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne.

W latach 1996-2001 prowadzono filię w Bieczu, gdzie świadczone były usługi w zakresie poradni specjalistycznych dla mieszkańców miasta i gminy Biecz. W latach 1998-2005 prowadzono filię Poradni Medycyny Pracy na terenie Rafinerii Nafty „Glimar” obejmując poradnictwem profilaktycznym populację zakładu oraz świadcząc pierwszą pomoc w nagłych wypadkach i zachorowaniach.

W 1998 roku podjęto decyzję o budowie własnego obiektu w samym centrum Gorlic z przeznaczeniem na usługi medyczne. W pełni przystosowany do działalności medycznej obiekt posiadając wszelkie udogodnienia (winda, podjazdy, toalety dla niepełnosprawnych, własny parking) został oddany do użytku w 2006 roku, stąd w pierwszym kwartale 2007 roku przeniesiono wszystkie poradnie obu zakładów opieki zdrowotnej do budynku na ulicy Cichej z dzierżawionych dotychczas lokali.

W 2014 roku uruchomiono w pełni wyposażonym i profesjonalny blok operacyjny w zakresie leczenia stacjonarnego jednego dnia. W ramach nowo powstałego Oddziału Chirurgii Jednego Dnia dysponujemy blokiem operacyjnym z salą operacyjną z nawiewem laminarnym oraz z salami kwalifikacji, przygotowania i wypoczynku pacjenta po zabiegu. Jest to jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Małopolsce, umożliwi szybką i pełną diagnostykę Pacjenta.

Przed grupą właścicielską stoją nowe zadania świadczenia usług medycznych na wysokim poziomie merytorycznym.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech